Yükleniyor...

Mühendislik ve Otomasyon mağazasına hoş geldiniz

Pazartesi-Cumartesi : 9:00 & 19:00

Görüntü İşleme

Görüntü işleme, analog veya sayısal bir sensör aracılığıyla (kamera, CCD veya CMOS sensor, vb) yakalanan hareketli veya sabit bir görüntünün, önce sayısal biçime çevrilmesi, daha sonra bu sayısal verinin bir takım algoritmalar yardımı ile anlamlandırılmasıdır.

Otomasyon, üretimde düşük maliyet ve yüksek kalitenin sağlanması için kaçınılmaz bir eğilim haline gelmiştir. Basit görevlerden gelişmiş teknikler gerektiren montaj ve inceleme süreçlerine kadar bütün işler otomatik olarak hızlanmaktadır ve verimlilik seviyeleri gelişen teknoloji ile daha da yükselmektedir.

Endüstriyel görüntü işleme, çoğunlukla üretim hattına kurulan (birkaç) özel kamera veya görüntüleme sisteminin kullanımına dayanır. Endüstriyel görüntü işlemenin ikinci zorunlu bileşeni, bu görüntüyü anlaşılabilir hale getirip gerekli sistem ile adaptasyonudur.

Sürekli değişen üretim dünyasına uyum sağlayabilecek olağanüstü esneklik Çeşitli uygulamalar için modüler yapı Nesnelerdeki değişikliklere insan gözü gibi yanıt verme Döngü süresinden ödün vermeden kalite standardını yükseltme